Přírodní oleje pro zdraví i krásu

Hledáte přírodní kosmetické produkty, které potěší nejen pokožku, nehty a vlasy, ale také vaše zdraví? Přírodní za studena lisované oleje L'ÉQUIPE BALQIS jsou jasným favoritem. Samotné přírodní oleje jsou pro své zázračné léčivé účinky na tělo a mysl známy už od nepaměti. Už i Kleopatra, egyptská královna a symbol krásy, používala ricinový olej jako přírodní odstraňovač make-upu. Inspirujte se léty prověřenými účinky těchto darů přírody i vy díky řadě přírodních olejů značky L'ÉQUIPE BALQIS.

prirodni oleje

Ricinový olej L'ÉQUIPE BALQIS

Ricinový olej L'ÉQUIPE BALQIS je kosmetický olej získávaný při studeném lisování semen ricinovníku (taktéž ricinu nebo skočce obecného). Balení o objemu 50 ml  je plné 100% čistého panenského oleje, pro jehož výrobu nebylo použito žádných dalších látek.

Ricinový olej s vitamínem E

V porovnání s ostatními přírodními oleji je tento produkt poměrně hustý. Důvodem je větší obsah vitaminu E, jehož úkolem je chránit tělo před volnými radikály. Ricinový olej kromě toho obsahuje velké množství mastných kyselin, což potěší především pokožku a vlasy.

Ricinový olej proti vráskám

U žen si ricinový olej získal oblibu především díky schopnosti chránit pleť proti vráskám. Ty se zpravidla začínají nejen na tváři objevovat po třicátém roce života, kdy se z těla vytrácí kolagen, jenž stojí za pružností a pevností pokožky. Ricinový olej dokáže produkci kolagenu a elastinu stimulovat a tím udržovat pokožku pružnou a pevnou, tedy bez vrásek. Doporučuje se prohřát malé množství oleje v dlani a aplikovat na obličej nebo tělo.

Ricinový olej pro podporu růstu vlasů a proti lupům

Hojně je ricinový olej používán na podporu růstu a kvalitu vlasů, řas a obočí. V jeho moci je nejen podpořit růst vlasů, ale také zlepšit jejich kvalitu a posílit je. Málokdo asi tuší, že tento výjimečný přírodní zázrak výrazně snižuje riziko vzniku lupů a zabraňuje taktéž poškození vlasů. Vyzkoušejte přidat pár kapek oleje do šamponu či kondicionéru.

Ricinový olej a zdraví

Ricinový olej se pyšní i řadou zdravotních benefitů. Jak již bylo zmíněno, umí zmírnit zažívací potíže, které nás mohou přepadnout třeba z důvodu konzumace nevhodného jídla. Přírodní zázrak si tak poradí například se zácpou. Kromě zažívacích problémů napomáhá také správné funkci jater.

Kokosový olej L'ÉQUIPE BALQIS

Kokosový olej L'ÉQUIPE BALQIS je získáván z jader zralých kokosových ořechů sklízených. V tropech je po celé generace hlavním zdrojem tuku ve výživě milionů lidí. Kromě uplatnění v potravinářství má ale celou řadu dalších využití v péči o tělo, vlasy a nehty. Balení 50 ml je ideální na doma i na cesty.

Kokosový olej proti suchým vlasům a lupům

Kokosový olej se používá především k hydrataci a proti lupům. Olej můžete buď vetřít do vlasů nebo přimíchat pár kapek do vašeho šamponu či kondicionéru. Vaše vlasy pak budou zářivě lesklé a díky ochraně vlasových vláken také zdravé.

Kokosový olej pro pokožku, rty i na opalování

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že kokosový olej můžete využít také jako balzám na rty nebo jako klasický tělový hydratační krém, kdy jej jednoduše vmasírujete do pokožky. Zajímavé jsou však i jeho ochranné UV vlastnosti. Odborníci tvrdí, že dokáže zmírnit záření vysílané sluncem až o 20 %, a je tedy vhodný i jako ochrana při opalování.

Nezávadnost kokosového oleje

O kokosovém oleji se vedou dlouhé roky diskuze. Na jedné straně stojí lidé, kteří varují před tímto přírodním produktem, na druhé straně jsou jedinci vyzdvihující přínosy kokosového zázraku. Nedávné studie konečně rozlouskly věčnou otázku, zdali je kokosový olej zdravý nebo ne. Ukázalo se, že lidé, kteří konzumují kokosový olej, jsou daleko zdravější než ti, kteří se mu vyhýbají. Nemusíme se obávat ani nasycených tuků, které kokosový olej (mimo jiné) obsahuje. Ty jsou podle lékařů v běžném množství naprosto neškodné.

Kokosový olej a zdraví

Byla by naopak velká škoda nekonzumovat kokosový olej. Jeho zdravotní benefity jsou totiž nesporné. Umí například snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi. Jelikož vysoká hladina špatného cholesterolu stojí za vznikem srdečních onemocnění, lze konstatovat, že kokosový olej je jakousi prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním, na které v České republice každoročně umírá nejvíce lidí.

Arganový olej L'ÉQUIPE BALQIS

Arganový olej bývá velmi často označován za tekuté zlato nebo taktéž za marocké zlato. Důvodem je velké množství příznivých vitamínů a mastných kyselin, díky kterému je v současnosti považován za jeden z nejcennějších olejů v kosmetickém průmyslu.

Arganový olej L'ÉQUIPE BALQIS je 100% přírodní olej vyrobený tradičním lisováním jader ze zralých plodů vzácného stromu Arganie. Díky této původní a zcela přírodní technologii výroby jsou v oleji zachovány všechny jeho přírodní složky, pro které je tak oblíbený. A jaké, že jsou účinky arganového oleje?

Arganový olej proti akné

Největším benefitem arganového oleje je jeho účinnost při akné. Olej umí vyrovnat mastnotu kůže a díky obsahu antioxidantů léčí poškozené kožní buňky, čímž zabraňuje vzniku problematických a často i velice bolestivých zánětů.

Arganový olej na suchou pleť

Trápí vás suchá pokožka, která neustále svědí a nedá vám spát? I v tomto případě vám může arganový olej pomoci. Pokožku zklidní a dodá ji potřebné živiny a hydrataci.

Další využití arganového oleje

Co dalšího arganový olej umí? Podobně jako kokosový olej jej využijete také k hydrataci a regeneraci rtů a vlasů. Vmasírování oleje do pokožky má také příznivé účinky v boji proti striím (např. v těhotenství).

přírodní oleje

Jak používat kosmetické přírodní oleje?

Závěrem se nabízí otázka, jak kosmetické přírodní oleje vůbec používat. Jelikož přírodní oleje neobsahují prakticky žádnou vodu (hydratují pokožku proto, že v ní vodu zadržují), je vhodné je aplikovat na vlhkou pokožku. Ať už jste se rozhodli vyzkoušet jakýkoliv přírodní olej L'ÉQUIPE BALQIS, sáhněte po něm ve chvíli, kdy opouštíte sprchu, vanu nebo saunu plnou páry. Póry v pokožce jsou totiž přesně v tomto okamžiku otevřené a složky přírodních olejů se do pokožky rychle a efektivně vstřebají.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.